Na začátku nového školního roku

Vážení žáci, rodiče a kolegové,

rád bych Vás srdečně přivítal na začátku nového školního roku. Jako nový ředitel naší školy, který nastoupil do funkce v průběhu letních prázdnin, se těším na spolupráci s Vámi všemi – žáky, rodiči i zaměstnanci.

Během letních prázdnin došlo k několika pozitivním změnám v naší škole. Proběhla částečná rekonstrukce školní jídelny a žákovské kuchyňky, což přispěje k ještě lepšímu zázemí pro naše žáky. Zvláštní poděkování patří všem rodičům, kteří se finančně podíleli na úpravách žákovské kuchyňky – Vaše podpora je pro nás neocenitelná a umožňuje nám zlepšovat prostředí pro děti.

Na začátku školního roku jsme přivítali všechny naše žáky, včetně našich nejmenších žáků v prvních třídách. Třídní učitelky a vychovatelky ze školní družiny se jim od prvních dnů věnují, aby se hladce zapojili do školního života a cítili se u nás co nejlépe.

Pro žáky druhého stupně jsme připravili harmonizační dny, které probíhají právě nyní na konci prvního týdne. Tyto dny jsou skvělou příležitostí pro stmelení třídních kolektivů a posílení týmového ducha, což považujeme za důležitý základ pro úspěšný školní rok.

Naši spolupráci s rodiči stavíme na dobré informovanosti. Proto připomínáme, že základní informace jsou na webu školy www.zslesni.cz. Upozorňujeme zejména na odkaz Třídy, kde naleznete měsíční plány a další informace o třídě. Důležitým zdrojem informací zůstává Edookit, náš školní informační systém zahrnující veškeré informace o rozvrhu hodin, prospěchu a chování žáka, domácích úkolech apod.

O dění v naší škole se dále můžete dozvědět na sociálních sítích Facebook (profil ZŠ Liberec, Lesní) a Instagram (profil zslesni). Škola vlastní také Youtube kanál ZŠ Lesní.

Za důležitý považujeme kontakt s třídními, hlavně osobní, ale i mailový. Některé informace budou třídní učitelé posílat operativně přímo na vaši adresu. Pro případ nepřítomnosti třídního učitele má každá třída určeného zástupce třídního. Jméno zástupce třídního učitele vaší třídy naleznete na webové stránce své třídy.

Setkání s rodiči plánujeme na úterý 10. září. Jedná se o jediné společné třídní schůzky ve školním roce. Jejich cílem je předat informace o třídě a o záměrech školy. Zároveň tohoto setkání využijeme k volbě zástupců z řad rodičů do nové školské rady. Další setkávání s rodiči plánujeme znovu formou triád, tedy individuální řízený rozhovor za přítomnosti žáka, jeho rodičů a učitele. Mimo to si rodiče mohou domluvit schůzku s konkrétním vyučujícím.

Do nového roku posilujeme náš pedagogický sbor. Mými dvěma zástupci budou Aleš Dlouhý a nově také paní učitelka Michaela Ulvrová. Na první stupeň nově nastupuje paní učitelka Adéla Hýsková, řady učitelů na 2. stupni rozšířil pan učitel Alexandr Nišev, který bude ve škole nově zastávat také pozici speciálního pedagoga. Kolektiv vychovatelek školní družiny posílila letos Zuzana Nováková, jejíž pozici ve školním klubu zaujme Jana Velová.

Přeji všem našim žákům, zaměstnancům a rodičům klidný a úspěšný školní rok plný radosti, objevování a vzájemné spolupráce. Těším se na vše, co společně v tomto roce dokážeme.

Za pedagogický sbor ZŠ Lesní

Tomáš Řebíček